پژوهش‌های ژنتیک از هم‌ریشه بودن اقوام ایرانی می‌گویند

پژوهش‌های ژنتیک نشان می‌دهد اقوام ایرانی و آریایی‌تبار، با وجود گویش و زبان‌های گوناگون دارای ریشه‌ی ژنتیک یکسان هستند.

  در این نقشه‌ی ژنتیکی که می‌بینید نشان داده شده که اقوام ایرانی آذری، کُرد، بختیاری و لُر، بلوچ، اقوام ساکن شمال ایران، ارمنی‌ها، قفقاز (جمهوری آذربایجان دروغین)، آناتولی (کشور دروغین و 91 ساله ترکیه)  و ... دارای ریشه‌ی مشترک ژنتیکی هندواروپایی‌اند (سبز و آبی).
  مشخصه‌های غیر هندواروپایی (رنگ زرد: ترکی-مغولی و آفریقایی) با توجه به رخنه به درون مرزهای ایران از نزدیک به 700 سال پیش، تا اندازه‌ی اندکی توانسته تاثیرگذار باشد. برای نمونه می‌بینیم که در ترکمنستان، ازبکستان، و نزدیک به 10 تا 15% از آناتولی (کشور جعلی ترکیه) تاثیر نژاد زرد ترکی-مغولی وجود داشته است. یعنی حتی مردمان کشور ترکیه نیز با وجود تکلم به زبان ترکی، دارای تبار هندواروپایی و نزدیک با دیگر اقوام ایرانی هستند. (آذری‌های ایران نیز تا همین 500 سال پیش با توجه به مدارک برجا مانده به ویژه «سفینه‌ی تبریز» به زبان ایرانی پهلوی-آذری سخن می‌گفتند)
----
در همین زمینه: در سال 1385 پژوهشی در دانشگاه کمبریج انجام شد که نشان داد همگی اقوام غیر پارسی‌زبان در ایران و حتی پیرامون ایران، از نظر تبار و DNA بسیار همانند هستند و با دیگر تیره‌ها مانند ترکان و اعراب تفاوت بسیاری دارند ژنتیک دارند. (2)


منابع:
1- کمبریج: Is urbanisation scrambling the genetic structure of human populations? A case study: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1808191/
2- محسنی، محمد رضا 1392: "پان ترکیسم، ایران و آذربایجان" چاپ دوم، انتشارات سمرقند
3- (کاوالی-اسفورتزا و همکاران:۱۹۹۴)
Israel;  ۷ Dipartimento di Genetica e Biologia Molecolare and 8Dipartimento di Biologia Animale e dell’Uomo, Universita` “La Sapienza,” Rome;  ۹ Dipartimento di Genetica e Microbiologia, Universita` di Pavia, Pavia, Italy; 10 Biomedical & Genetic Engineering Division, Dr. A. Q. Khan Research Laboratories, Islamabad, Pakistan; 11The Wellcome Trust Sanger Institute, Wellcome Trust Genome Campus, Hinxton, United Kingdom; and       ۱۲  Department of Medicine, University of Arizona,  Am. J. Hum. Genet , 2004

/ 8 نظر / 762 بازدید
parstorch

شما این نوشته ها را می نویسید ولی نمیدانید که نرود میخ آهنین در سنگ سخت

من

خدا نکنه من با لر و ترک و کرد و عرب و دیگر جانوران هم نژاد باشم. زبونتو گاز بگیر :دی

بلوچ

این متن کاملاً غیر علمی و تحریف شده است

یک لر

نژاد پرستی توسط نژاد پست پارس ترویج می شود پارس نکن پارس کثیف

تمدن هفت هزار ساله

اتفاقا بر اساس تحقیقات ژنتیکی هاپلوگروپ j2 که منشا آن بین النهرینه و مربوط به نژاد سامی میشه در ایرانی ها فراوانی بیشتری داره و دو عنصر ترک و آریایی میزان کمتری دارند.اکثریت مردم ایران فرزندان بومیان فلات ایران هستند نه یک قوم که حین بز چراندن وارد فلات ایران شدند و حتی تمدنشان هم مدیون تمدن بومیان است .و البته در هزار سال اخیر هم ترک ها جایگزین آنها شدند.(850 سال حکومت ترکان بر ایران) وقتش نیست از خواب آریایی تان بیدار شوید ؟؟؟ خاورمیانه مهد تمدنهای بشری و محل زندگی اقوام سامی بوده و هنوز هم همان است .بقیه اقوام تاثیراتی گذاشته اند ولی هرگز غلبه نکردند .

تمدن هفت هزار ساله

جالب این که در بین فارسها و بختیاری و لرها میزان هاپلوگروپ r1a1 (مارکر آریایی) بسیار ناچیزه !! یعنی آن اقوامی که از همه بیشتر ادعای آریایی بودن دارند از همه کمتر آریایی هستند :) در مورد ترک ها هم شما باید دچار همان مساله "بومیان" ایران شده باشید !! همان گونه که فکر می کنید بومیان ایران که مردمی متمدن و پرجمعیت بودند ناگهان بخار شدند و آریایی ها جانشینشان شده اند !! فکر می کنید حدود هزار سال مهاجرت بی وقفه قبایل و ایلات ترک به ایران و خاورمیانه هیچ تاثیری بر ژنهای مردم ایران ندارد . درمورد افشارها بیات ها و قشقایی ها و ... تمام اقوام با پسوند "لو" تحقیق بفرمایید . بسیاری از ترک ها به خراسان فارس کرمان یزد و بسیاری از مناطق فارس زبان مهاجرت کردند و با مردم محلی در آمیختند و حالا می فرمایید اثری از ژنهای ترکان در ژنتیک مردمان نیست ؟!! شما دچار رمانتیسم آریایی هستید !

تمدن هفت هزار ساله

این مقاله رو عجالتا مطالعه بفرمایید ! http://cheshmandaz.org/2014/05/30/%D9%86%D9%82%D8%B4-%D9%82%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%AA%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D8%B5%D9%81%D9%88%DB%8C/

عرعر نکن ترک خر