فهرست نامهای ایرانی

فهرست نام‌های ایرانی

کورش محسنی

دیدگاهمان از اسامی و نامهای ایرانی، نام‌هایی هستند که وابسته به زبانهای ایرانی هستند. این فهرست شامل زبانهای: پارسی، تاجیکی، گروه آذری (آذری باستان و نه ترکی)، گروه گیلکی، گروه مازندرانی، گروه سمنانی، گروه تاتی، گروه تالشی، گویش های مرکزی، گروه کُردی، گورکانی، زازا، بلوچی، لارستانی، کمزاری، بشکردی و... میشود. (محسنی، محمد رضا 1389: پان ترکیسم، ایران و آذربایجان, انتشارات سمرقند ص ١٣١)

فهرست نام های ایرانی و لیست اسامی ایرانی                             

این نوشتار سراسر برگرفته شده از دانش‌نامه ویکی‌پدیااست نام‌های پسران آ 

ا [ویرایش]

/ 38 نظر / 731 بازدید
نمایش نظرات قبلی

درود اسامی با چ رو نیاوردین مثل چهره

کورش محسنی

درود دوست گرامی بهمن. شوربختانه با توجه به همانندی دبیره پارسی با دبیره ی عربی و برگزیدن نام های عربی برای فرزندان در ایران, توده ی مردم در بیرون از ایران تفاوتی میان ایرانیان و اعراب نمی بینند.

کورش محسنی

نام های : چهره, منوچهر, رهام به فهرست افزوده شد

راز توکیلی

سلام. من برای جستجوی نام برای فرزند در راهم به این سایت سر زدم. خسته نباشید. دوست دارم اسمی جدید و کمتر تکراری و البته زیبا برایش انتخاب کنم. در ضمن ما سه خواهر هستیم که اسامیمان به ترتیب رها و راز و نیاز است.فکر کردم شاید میل داشته باشید این اسم ها را در لیستتان بگنجانید.

رامیز

نام رامیز اذری است من معنای این نام آذری را یا فارسی آن را می خواستم بدانم باتشکر

ساناز

اگه میشه معنای اسم نیلای رو به من بگید ممنون می شم

ٍsaj

میشه توضیح بدین زبان عربی چه تفاوتی با فارسی داره؟ قواعدش که یکیه حروف هم عین همه طرز نوشتن و خوندنش هم مثل همه بجز چند تا تفاوت کوچیک که اون هم طبیعی هست چیز دیگه ای وجود نداره اگه هست لطفاً برام ایمیل کنین تا بیشتر با این زبان شیوا آشنا بشیم

شادی

[دلشکسته][زبان][خنده] مسخره بود اون یکی سایتا کامل توضیح می دن

nora

معنی اسم رامیز چیه؟آخه من نمیدونم

دیانا

مفهوم نام نویسا رو میدونید آیا؟؟؟؟؟؟ هر جا گشتم ندیدم.[سوال]